Úvod > Mateřská škola > Informace o MŠ

Informace o MŠ

Naše mateřská škola má jednu třídu dětí ve věku od tří do šesti let. Nacházíme se v budově základní školy v prvním patře. Náleží nám šatna, herna, třída, ložnice a sociální zařízení. Využíváme školní jídelnu, tělocvičnu a  velkou zahradu. Od roku 2002 jsme součástí právního subjektu Základní škola  a mateřská škola  Novosedly nad Nežárkou.
Kapacita naší MŠ je 25 dětí.

Budova základní školy je situována uprostřed obce a je neustále modernizována. Díky poloze naší obce v okrajové části CHKO Třeboňsko mohou děti trávit vycházky a pobyty venku v krásné okolní přírodě.

Naši mateřskou školu  navštěvují i děti z okolních obcí, neboť dopravní obslužnost je na slušné a časově vyhovující úrovni.
Rodiče dětí jsou díky vstřícnému kroku zastupitelů obce osvobozeni od poplatků za MŠ.
V mateřské škole se děti vzdělávají  podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání s podtextem:
" Chceme si hrát, učit se a smát - do korálků poznání navlékneme nit, aby malý človíček mohl šťastně žít", který je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání č.j. 32 405/2004-22.