Úvod > Školní jídelna > Základní informace ŠJ

Základní informace ŠJ

Obecné informace o školní jídelně…

Vedoucí ŠJ: Němcová Marie
Mail: skola@zsnovosedlynn.cz
Kuchařka: Doktorová Ludmila       Marta Zmrhalová (pomocná síla v kuchyni)
Výdej objedů: 11:30 až 12:30
Platba za stravné:

prostřednictvím pošty (složenkou)
převodem z účtů na účet ZŠ
inkasní platbou

Vyúčtování: každý měsíc
Cena oběda
3-6 let: 7,- Kč přesnídávka
16,- Kč oběd
7,- Kč svačina
7-10 let: 9,- Kč přesnídávka
21,- Kč oběd     (ne pro děti z MŠ)
10-14 let: 9,- Kč přesnídávka
22,- Kč oběd
15 a více let : 30,- Kč oběd
Odhlášení stravy: do 8:00

číslo účtu  269393214/0300
V době nemoci: pouze první den nepřítomnosti

Školní stravování se řídí obecně platnými právními předpisy a hygienickými normami, vyhláškou č.107/2005 Sb.o školním stravování a vyhláškou ministerstva zdravotnictví č.137/2004Sb. Dále se školní stravování řídí výživovými normami, vybraným normativem na stravné a spotřebním košem.

Naše školní jídelna se hlásí k programu "Zdravá školní jídelna", který již pracuje s předními odborníky na zdravou výživu,

Dle vyhlášky 107/2005Sb.jsou žáci rozděleni do věkových skupin viz. tabulka. Věkem žáka se rozumí věk, kterého dosáhne v průběhu školního roku ( období školního roku se počítá od 1.9. do 31.8.)

Vzhledem k navýšení cen potravin se zvyšují ceny stravného - viz tabulka od 3.1.2012

PROVOZNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY

1. Výdejní doba obědů probíhá od 11,30 - do 12,30 hod.
  2. Způsob placení stravného - viz. tabulka
  3. Placení stravného musí být ukončeno do 15 dne v měsíci, za předcházející měsíc. Při nedodržení platebních podmínek tj. nezaplacení stravného včas, nemá strávník nárok na oběd. Při opakovaném nezaplacení , může vedoucí školní jídelny takového strávníka vyloučit ze stravování.
  4. Odhlašovat a přihlašovat obědy lze telefonicky ráno do 7,30 hodin na tel. 384 791 193. Během dne lze odhlásit či přihlásit oběd již na následující den. Odhlášení musí být vždy na dobu určitou - od kdy do kdy. Strávník může být odhlášen dodatečně službou, která provádí zápis chybějících.
  5. První den neplánované nepřítomnosti strávníka ze zdravotních důvodů ve škole, lze oběd odebrat do přinesených nádob a to ve školní jídelně v 11,30 hod. V ostatní dny nemoci musí být oběd odhlášen u ved. školní jídelny nebo telefonicky.
  6. Úřední hodiny - během dopoledne na tel. 384 791 193.
  7. Po skončení vyučování si žáci odloží své věci do školní šatny a v doprovodu vyučujícího se odeborou do jídelny.Vstup do školní jídelny je pouze v přezutí.Vstup do školní kuchyně není strávníkům ani jiným osobám kromě pracovníků jídelny povolen.
  8. V jídelně se žáci řadí do zástupu k výdejovému okénku, kde obdrží polévku, jídlo, ovoce, moučník. Potom se sami obslouží nápojem.
  9. V jídelně se žáci chovají tiše a ukázněně, ohleduplně v souladu s hygienickými a společenskými pravidly při stolování.
  10. Strávníci jsou povinni se řídit pokyny dozoru, vedoucí jídelny nebo vedoucí kuchařky.
  11. Jakékoliv závady, ať technického nebo hygienického charakteru, strávníci neprodleně hlásí vedoucí školní jídelny nebo kuchařce u výdeje.
  12. Při nevolnosti nebo zranění jsou žáci povinni okamžitě tuto skutečnost nahlásit dozoru v jídelně. čistota stolů je v péči služeb, určených na týden.
  13. Platí zákaz vynášení jakéhokoliv nádobí, příborů, skleniček z prostor jídelny. Též potraviny - moučník, ovoce, atd. se nesmí vynášet z prostor školní jídelny.
  14. Neodebrané obědy včetně neodebraných doplňků stravy jsou likvidovány podle hygienických předpisů.
  15. Jídelní lístek je umístněn na nástěnce u vchodu do školní jídelny a jeho změna je vyhrazena. Veškeré ostatní informace ohledně školního stravování jsou na nástěnce před školní jídelnou a v prostorách jídelny.
  16. Při ukončení školní docházky nebo stravování ve školní jídelně je povinnen žáka(zákonného zástupce) si oběd včas odhlásit a zrušit.
  17. Případné připomínky je možno projednat osobně s vedoucí školní jídelny.