Informace o MŠ

Naše mateřská škola má jednu třídu dětí ve věku od tří do šesti let. Nacházíme se v budově základní školy v prvním patře. Náleží nám šatna, herna, třída, ložnice a sociální zařízení. Využíváme školní jídelnu, tělocvičnu a  velkou zahradu. Od roku 2002 jsme součástí právního subjektu Základní škola  a mateřská škola  Novosedly nad Nežárkou.
Kapacita naší MŠ je 25 dětí.

Budova základní školy je situována uprostřed obce a je neustále modernizována. Díky poloze naší obce v okrajové části CHKO Třeboňsko mohou děti trávit vycházky a pobyty venku v krásné okolní přírodě.

Naši mateřskou školu  navštěvují i děti z okolních obcí, neboť dopravní obslužnost je na slušné a časově vyhovující úrovni.
Rodiče dětí jsou díky vstřícnému kroku zastupitelů obce osvobozeni od poplatků za MŠ.
V mateřské škole se děti vzdělávají  podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání s podtextem:
" Chceme si hrát, učit se a smát - do korálků poznání navlékneme nit, aby malý človíček mohl šťastně žít", který je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání č.j. 32 405/2004-22.

Organizace dne MŠ

• 06,30 – 08,30     individuální i skupinové činnosti
  • 08,30 – 09,00     svačina
  • 09,00 – 09,30     činnost řízená učitelkou
  • 09,30 – 11,30     pobyt venku
  • 11,30 – 12,00     oběd
  • 12,00 – 14,00     klid na lůžku
  • 14,00 – 14,20     odpolední svačina
  • 14,20 – 16,00     hry dětí

Informace a pravidla k provozu MŠ

• Zákonný zástupce přivádí dítě do MŠ a u vchodu provedou dezinfekci rukou, použijí návleky. V případě, že máte prokázáno, že jste na dezinfekci alergičtí, dezinfekci samozřejmě neprovádíte.
  • V šatně zákonný zástupce dítě neprodleně převlékne a předá učitelce, dále se nezdržuje.
  • Dítě, které přichází do MŠ si odchází umýt ruce dle již naučeného postupu při mytí rukou. Nové děti se správně mýt ruce postupně naučí.
  • Do MŠ vstupuje jen jeden zákonný zástupce dítěte nebo jím pověřená osoba. Není dovoleno přivádět s sebou další osoby (teta, babička…), dodržujte, prosím, s námi hygienická stanoviska, která musíme vzhledem k ochraně zdraví dětí a dospělých dodržovat.
  • V době předávání dětí (6,30 – 8,00) se nebudou poskytovat informace o dětech. Zákonný zástupce se může dostavit v úředních hodinách MŠ (PO- 12,30 – 14,00 - vhodné zavolat předem). Případně dle předem domluvené schůzky s učitelkou – kontakty jsou uvedeny na webových stránkách školy.
  • Upozorňujeme zákonného zástupce, který přivádí dítě v době po 7,45 hod., že opustí prostory budovy školy nejdéle do 8,00 hodin (úklid, uzamčení budovy atd.).
  • Omlouvat dítě žádáme pouze písemnou omluvenkou rovněž na webových stránkách školy, v sekci MŠ.
  • Rovněž všechny Vaše dotazy prioritně zasílejte elektronicky, omezte, dotazy během naší přímé práce s dětmi.
  • Zákonný zástupce je povinen neprodleně aktualizovat všechny kontakty v MŠ (telefon, e-mail, pojišťovny,…), především informace o zdravotním stavu dítěte.
  • Aktivity během školního roku nad rámec ŠVP PV se budou konat v případě příznivých epidemiologických podmínek.
  • Potřebné informace Vám budeme poskytovat přes webové stránky školy (www.zsnovosedlynn.cz).
  • Provoz MŠ je beze změny.